NEDEN ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ ?

sit_01a

Uludağ Üniversitesi;
Uluslararası ölçekte mesleki yetkinliğe sahip, disiplinlerarası çalışmayı özümsemiş, girişimci ve yenilikçi bireyler yetiştirmeyi; evrensel düzeyde bilgi ve sanat eseri üretmeyi, yaymayı, kentle bütünleşmeyi ve topluma kaliteli hizmet sunmayı görev edinmiştir.

Uludağ Üniversitesinin vizyonu, ulusal ve uluslararası düzeyde saygın üniversiteler arasında yer alan, mezunları tercih edilen, yenilikçi, kalite odaklı, toplumsal gelişime öncülük edebilen bir üniversite olmaktır. 11 fakülte, 1 yüksekokul, 12 meslek yüksekokulu, 1 Konservatuar, 3 enstitü, 11 araştırma merkezi ve 6 bölümü bünyesinde barındıran Türkiye’ nin önde gelen üniversitelerindendir. Üniversiteye bağlı kurumların büyük bir bölümü, ayni zamanda rektörlük binasını da içinde bulunduran Görükle kampüsü ile Yalova yolu üzerinde bulunan Ali Osman Sönmez kampüslerinden bulunmaktadır.

Üniversitenin öğrencilere sunduğu imkanlar:

Kütüphane ve Teknoloji:
Üniversite, yeni kütüphane binasında, modern imkanlarla çağdaş bir çalışma ortamı sunmaktadır. Birçok uluslararası ve Türkçe süreli yayın yine üniversite aracılığıyla takip edilebilmektedir. Ayrıca modern teknolojik altyapısıyla öğrencilerin ihtiyacı olan bilgisayar ve İnternet ağına ve alt yapısına sahiptir.

Sağlık:
Sağlık hizmetleri üniversitenin Mediko-Sosyal birimi tarafından verilmektedir. İlk tedavileri burada yapılan öğrenciler, gerekli görülürse üniversitenin Sağlık Uygulama ve Araştırma merkezi Hastanesine sevk edilirler. İlaçlar ise anlaşmalı eczanelerden temin edilebilir.Bütün bu hizmetler cüzi bir ücret karşılığında verilmektedir.

Sosyal Etkinlikler:
Üniversite bünyesinde, öğrencilerin değişik sporları yapmalarına olanak tanıyan birçok spor tesisi mevcuttur. Değişik kollarda faaliyet gösteren sosyal etkinliklerde öğrencilerin katilimi mümkündür.

Ulaşım:
Üniversite kampüsleri şehir merkezinde olmamakla beraber, öğrenciler için ulaşım problemi yoktur. Kampüslere servis araçları ve toplu taşıma araçlarıyla ulaşılabilmektedir.

NEDEN BURSA ?

NEDEN ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ ?

NEDEN ERTUĞRULGAZİ ?